Inwestycje alternatywne

Do tej grupy inwestycji zaliczane są wszystkie inwestycje w walory niefinansowe oparte o wartość artystyczną, zabytkową, unikalną lub tzw. emocjonalną. Na przykład:

Wartość może być budowana także na przynależności do kogoś sławnego lub uczestniczenia jako rekwizyt w sławnych produkcjach.

Ten model inwestycji uzupełnia tradycyjne metody oraz:

Wadą tego typu inwestycji jest niska płynność oraz ponadprzeciętna zależność od koniunktury na rynku. W okresach niskiej koniunktury trudno jest wyjść z takiej inwestycji, jednak w sytuacji dobrej sytuacji rynkowej zyski są często ponadprzeciętne.

więcej za pewien czas

Zarządzanie majątkiem prywatnym

Private Wealth Management to usługi zarządzania majątkiem cennych klientów indywidualnych (High Net Worth Individuals). Jest odmianą ogólniejszego zakresu usług Wealth Management dedykowaną dla zamożnych osób fizycznych, co pozwala rozszerzyć je o elementy dedykowane takie jak: inwestycje alternatywne, plany rodzinne, zarządzanie sukcesją.

serwis wstrzymany

Z powodu toczące się sporu prawnego dot. domeny pwm.pl rozwój serwisu został wstrzymany. Do niniejszej domeny zostały zgłoszone roszczenia, jednak pomimo upływu znacznego czasu wciąż nie został złożony pozew. Będziemy informować o sprawie.